Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Autorka arabskiej sagi w Gdańsku
Tanya Valko na początku czerwca odwiedzi Polskę w związku z promocją pierwszego tomu nowej „Azjatyckiej sagi” - „Okruchy raju”. 11 czerwca spotka się z Czytelnikami w Gdańsku oraz Pruszczu Gdańskim.

Rozmowa z nią to nie tylko gratka dla kobiet ciekawych świata, podróżniczek, ale także Polek, które rozważają decyzję o zamieszkaniu w orientalnych krajach. Książki Tanyi Valko są bardzo lubiane przez polskie kobiety. Jej arabska saga osiągnęła znaczący sukces wydawniczy i sprzedała się w łącznym nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Tym razem autorka zaprasza Polki do Indonezji. Mgiełka egzotycznej tajemnicy przyciąga rzesze czytelniczek, które, zafascynowane odmiennością, lubią zanurzać się w świat Orientu, odkrywać jego bogactwo, smaki, kolory i zapachy. Wciągają je także barwne ludzkie historie, w które wplątane są losy polskich kobiet.
Tanya Valko jest znakomitą przewodniczką po świecie obcych Europejkom motywacji, stereotypów, poglądów. Jej książki to fikcja literacka, ale z zacięciem reportażowym. Nie ucieka od trudnych, kontrowersyjnych tematów. Autorka kocha i zna Orient na wylot. Arabistka, jeszcze na studiach wyjechała do Libii. Była tam nauczycielką w Szkole Polskiej, a następnie długoletnią asystentką ambasadorów RP. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkała w krajach arabskich, w tym w Arabii Saudyjskiej. Obecnie przebywa w Indonezji. Jest autorką literatury reportażowej, m.in. „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie”, „Sahara – ocean ciszy”. W 2010 roku ukazał się jej powieściowy debiut: „Arabska żona”, który stał się bestsellerem i dał początek „Arabskiej sadze” („Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka” - 2013).

 

 

Zapraszamy na spotkania z Tanyą Valko:

11 czerwca 2014, godz. 17:00, Filia nr 14 Biblioteki Publicznej w Gdańsku-Przymorzu, ul. Opolska 3

11 czerwca, godz. 19.00, Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk