Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Dni Kultury Egipskiej w Warszawie
W dniach 16-21 czerwca w Warszawie odbędą się Dni Kultury Egipskiej, których organizatorem jest Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu. Na miłośników Kraju Faraonów czeka m.in. wykład wybitnego archeologa prof. Karola Myśliwca, dwudniowa impreza w warszawskim w klubie La Playa oraz mnóstwo okazji do wygrania dwuosobowych wycieczek do Egiptu.

 

Dni Kultury Egipskiej rozpoczną się w poniedziałek 16 czerwca o godz. 13.00 spotkaniem z jednym z najwybitniejszych polskich archeologów prof. Karolem Myśliwcem z Instytutu Kultur Śródziemnomorskich oraz Orientalnych PAN. Wykład, który odbędzie się w sali kinowej Muzeum Narodowego w Warszawie, będzie niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami polskiej archeologii w Sakkarze oraz obejrzenia niezwykłych zdjęć z wykopalisk. Na uczestników spotkania czeka także degustacja egipskich słodkości oraz loteria, w której będzie można wygrać dwuosobową wycieczkę do słonecznej Hurghady. 

 

Biuro ds. Turystyki Ambasady Egiptu przygotowało także moc atrakcji dla miłośników Kraju Faraonów na zbliżający się długi weekend. Już w piątek 20 czerwca w nadwiślańskim klubie La Playa rozpoczną się dni pod znakiem kultury egipskiej. Od godz. 18.00 na imprezowiczów będą czekały egipskie słodycze, malowanie henną, pokaz zdjęć oraz kolejna szansa na wylosowanie dwuosobowej wycieczki na tygodniowy pobyt z wyżywieniem all inclusive w czterogwiazdkowym hotelu w Hurghadzie. O 21.00 zacznie się taneczna zabawa, w trakcie której z głośników popłyną najgorętsze hity lata, przeplatane przebojami orientalnych artystów.

 

Piątkowa impreza będzie stanowić preludium przed sobotnim Dniem Egipskim, na który pragniemy zaprosić całe rodziny – mówi dyrektor Biura ds. Turystyki Ambasady Egiptu, Ahmed Sobhi – 21 czerwca w klubie La Playa na gości czekać będą atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zabawa w słonecznym klimacie Kraju Faraonów jest przecież idealnym sposobem na powitanie kalendarzowego lata. – dodaje.

 

W sobotę 21 czerwca od wczesnego popołudnia aż do zmierzchu w klubie La Playa na fanów Egiptu czekać będą m.in. warsztaty tańca brzucha, pokazy tradycyjnych tańców egipskich, degustacja orientalnych słodkości, pokazy zdjęć i malowanie twarzy dzieci. Entuzjaści nurkowania będą mogli zapoznać się z ofertą Centrum Nurkowego Divemania, które przez cały rok organizuje wyjazdy nad Morze Czerwone. Tego dnia będzie można również obejrzeć oraz zakupić wyroby egipskiego rzemiosła artystycznego. O 21.00 z głośników znów popłyną gorące rytmy i przeboje orientalnych artystów, przy których będzie można bawić się do białego rana. Tego dnia także odbędzie się loteria, w której będzie można wygrać aż 2 dwuosobowe wycieczki do słonecznej Hurghady.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk