980x200

Pod naszym patronatem

DZIEŃ MATKI W KALENDARZU Z ROWERAMI ZABYTKOWYMI NA ROK 2018
W Polsce Dzień Matki ma stałą datę 26 maja. W większości krajów europejskich Dzień Matki jest obchodzony również w maju, ale jego data jest ruchoma i tak: na Węgrzech, Litwie, w Portugalii, Rumunii i Hiszpanii przypada w pierwszą niedzielę maja.
Z kolei w Austrii, Belgii, Chorwacji, na Cyprze, w Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Grecji, na Islandii, we Włoszech, na Łotwie, w Lichtensteinie, na Malcie, w Holandii, na Słowacji, w Szwajcarii i na Ukrainie świętuje się Dzień Matki w drugą niedzielę maja.
W Szwecji Dzień Matki jest obchodzony w ostatnią niedzielę maja. We Francji Dzień Matki  świętuje się także w ostatnią niedzielę maja, chyba że tego dnia przypada Zesłanie Ducha Świętego, wtedy jest przesuwany na pierwszą niedzielę czerwca.
W związku z obchodzonym powszechnie w maju w Europie Dniem Marki, bohaterkami maja w kalendarzu z rowerami zabytkowymi na rok 2018, do którego wydania w połowie listopada przygotowuje się Boutique rowerowy ROWER-POWER, są matka i córka – Pani Ania i jej córka Inga. Pani Ania prezentuje rower damski z 1954 r. niemieckiej firmy NSU z Neckarsulm. Wyroby NSU były solidne i sprawdzone, dlatego też ten model roweru jest prawie konstrukcyjnie niezmienny z tymi produkowanymi w latach przedwojennych. Miesięcznik Poznaj Świat jest patronem medialnym kalendarza z rowerami zabytkowymi na rok 2018.wstecz
Podziel się!


Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk