Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Festival dell'Arte
Zbliża się kolejna edycja Festivalu dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów. Wszystkich miłośników sztuk wszelakich zapraszamy do Kotliny Jeleniogórskiej w dniach 15-24 sierpnia. Sercem Festiwalu będzie założenie pałacowo-parkowe w Wojanowie. Poszczególne wydarzenia zagoszczą również w kościołach w Jeleniej Górze i Mysłakowicach, w jeleniogórskim teatrze, a także w Pałacu Pakoszów i parku krajobrazowym w Bukowcu.

Program festiwalu obfituje w nazwiska znakomitych artystów polskich i zagranicznych reprezentujących różnorodne gatunki muzyczne oraz pozostałe dziedziny sztuki.

Dla wielbicieli muzyki poważnej nie lada gratką będzie występ znakomitego japońskiego artysty, grającego tradycyjną muzykę swojego kraju – Dozana Fujiwary. Miłośnicy jazzu będą mieli okazję posłuchać jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich jazzmanów – tegorocznego laureata nagrody Grammy – Włodka Pawlika z zespołem. Dla osób, które chciałyby usłyszeć bardziej znane utwory, polecamy koncert Krystyny Prońko w urokliwym otoczeniu parku w Bukowcu. Wielbicieli teatru i osoby Jerzego Stuhra zapraszamy na monodram aktora pt. „Kontrabasista” w jeleniogórskim teatrze im. C.K. Norwida. A to nie jedyny spektakl teatralny, która znalazła się w programie festiwalu.

Festival dell’Arte to także propozycje z zakresu sztuk wizualnych. W tym roku goście odwiedzający Pałac Wojanów, Artystyczną Stodołę w Bukowcu oraz Pałac Pakoszów będą mieli okazję podziwiać wystawy rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, plakatu i fotografii. Na najmłodszych uczestników festiwalu czeka fantastyczna zabawa z Klaunem Rufi Rafi.

III Festival dell’Arte w Dolinie Pałaców i Ogrodów to spotkanie ze sztuką na najwyższym światowym poziomie, połączone z magiczną atmosferą zabytkowych założeń rezydencjonalnych Kotliny Jeleniogórskiej. Obowiązkowy punkt w kalendarzu miłośników sztuki z Dolnego Śląska i nie tylko.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Szczegółowy program festiwalu: wspieramkulture.pl/projekt/545-Festival-dell-Arte-w-Dolinie-Palacow-i-Ogrodowwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk