Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Myślami blisko lata
W najbliższy wiosenny weekend w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie przy ul. Marsa zainaugurowany zostanie sezon letni na Mazowszu, a miłośnicy podróży i wszyscy zainteresowani turystyką będą mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. XX Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015 to kiermasz skierowany do osób, które szukają pomysłu na letnie wakacje, weekendowy wyjazd lub chcą poznać ciekawe miejsca, warte w nadchodzącym sezonie odwiedzenia z rodziną i przyjaciółmi.
Podczas targów swoją ofertę będą prezentować gminy, powiaty, miasta, regiony, hotele, pensjonaty, uzdrowiska. Będą obecni włodarze atrakcji turystycznych, szlaków i lokalnych stowarzyszeń, oraz biura podróży, których przedstawiciele będą zachęcać do wycieczek po Polsce i tych zagranicznych. Dla odwiedzających, którzy lubią samodzielnie zorganizować wakacje, pomocne będzie zapoznanie się z propozycjami wydawnictw turystyczno-podróżniczych czy ofertą przewoźników.
Tradycyjnie już podczas targów Lato ma miejsce wiele atrakcji. Na scenie targowej przewidziane są występy zespołów tanecznych i wokalnych oraz pokazy sportowe. Chętni będą mogli wziąć udział w licznych konkursach na stoiskach wystawców, a na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody.
Manufaktura Cukierków zaprosi na warsztaty tworzenia małych, słodkich dzieł sztuki. Każde dziecko biorące udział w warsztatach będzie mogło samodzielnie wykonać przepysznego lizaka. Z Suwalszczyzny przybędą kolorowe wozy – specjalny tabor, który zabierze dzieci w baśniowy świat. Poprzez zabawę dzieci poznają historię, legendy i piękno tej krainy. Baśniowy szlak poprowadzi z Suwałk przez Rutkę Tartak, Bakałarzewo, Nową Wieś, Sejny, Puńsk oraz Kopiec koło Sztabina. Udział w targach zapowiedziało również Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, które pozwala dzieciom i dorosłym przenieść się w krainę bajkowych fantazji, marzeń i snów pełnych niespodzianek. Ta instytucja kultury inspiruje do sięgania po literaturę, a także pomaga pielęgnować pozytywne wartości.
Gościem targów będzie Krystian Herba – jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników trialu rowerowego. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski i uczestnik największych światowych imprez. Skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie i jest w tej dyscyplinie trzykrotnym rekordzistą Guinnessa, jest również finalistą drugiej edycji programu „Mam Talent”.
Jak co roku odwiedzający wybiorą Hit Lata, czyli ofertę, która spodoba im się najbardziej spośród prezentowanych podczas tegorocznej edycji targów. Jednocześnie przeprowadzony zostanie konkurs na najlepsze hasło promujące Targi Lato, a do wygrania będzie pobyt niespodzianka, dla dwóch osób. Równolegle z Targami Lato odbędą się IV Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Regionalia oraz III Targi Agroturystyka. Będzie więc można poznać smak regionalnych przysmaków i trunków z różnych części Polski, a także znaleźć miejsce na wypoczynek blisko natury.
Więcej informacji na stronie: targilato.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk