Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Paszport turystyczny 2014
Happeningiem na Rynku Staromiejskim w Toruniu rozpocznie się 4 lipca trzecia edycja wakacyjnej kampanii „Paszport turystyczny”, promującej turystyczne atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego i region jako interesujący cel letnich wyjazdów. 

 

Zabawa polega na odwiedzaniu wskazanych miejsc na Kujawach i Pomorzu, zdobywaniu pieczątek w specjalnym okolicznościowym „paszporcie” oraz udziale w związanych z kampanią imprezach i konkursach. W pierwszej edycji w 2012 roku promowano dziesięć godnych polecenia turystycznych atrakcji regionu – między innymi Biskupin, Tucholę i Śliwice, a także Chełmno, Ciechocinek i Inowrocław. W drugiej, ubiegłorocznej edycji, która odbywała się przede wszystkim pod znakiem wycieczek do położonych w województwie parków krajobrazowych, wzięło udział blisko 20 tysięcy mieszkańców regionu oraz turystów z całej Polski, którzy zbierali pieczątki w dwudziestu promowanych miejscach. Oprócz nagród w konkursach, wśród których były rodzinne vouchery pobytowe w ośrodkach wakacyjnego wypoczynku, udział w spływach kajakowych i sprzęt turystyczny, zorganizowano również spacery z przewodnikiem.     

 

- Tym razem drukujemy 20 tysięcy „paszportów”, które będzie można odbierać w punktach informacji turystycznej w całym województwie, a kampanii towarzyszą zniżki na bilety do muzeów oraz rabaty w niektórych lokalach gastronomicznych, miejscach noclegowych i wypożyczalniach sprzętu turystycznego, a nawet w jednym z gabinetów kosmetycznych. Zapraszam! – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Wydarzeniem otwierającym kampanię jest piątkowa "Odprawa paszportowa" na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Będzie można odebrać „paszport” i otrzymać pierwszą pieczątkę, a także informację o miejscach do których odwiedzenia zapraszają organizatorzy podczas tegorocznych wakacji i planowanych imprezach. 

Wszystkie szczegóły wkrótce na stronie www.k-pot.plwstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk