Pod naszym patronatem

ROWEROWY WEEKEND ENDURO W PRZESIECE
16-17 czerwca rozpoczął się tegoroczny cykl zawodów TREK Enduro MTB Series. Edycja w Przesiece stanowiła przedsmak tego, co organizator przygotował na sezon 2018: przede wszystkim długie, naturalne i surowe odcinki specjalne – oczywiście w formule on-sight – ale też nowy, dwudniowy format imprezy, łączący sobotnie ściganie z niedzielnymi wycieczkami, testowaniem rowerów i szkoleniami.

 

DZIEŃ 1: ZAWODY

Trasa w Przesiece rzuciła zawodnikom wyzwanie zarówno pod względem technicznym, jak i kondycyjnym. Pokonanie samych odcinków specjalnych zajęło zwycięzcy ponad 25 minut, pozostali ścigali się nawet 40-50 minut! Wytyczenie tak długich etapów wymagało nieco terenowej gimnastyki, ale dzięki temu udało się spiąć w całość najlepsze fragmenty karkonoskich ścieżek. O równe szanse dbała formuła on-sight, czyli wyścig bez wcześniejszej znajomości trasy. Zjeżdżając z Suchej Góry w stronę widokowego Wodospadu Podgórnej, zawodnicy pokonali zarówno sekcje znane z poprzednich sezonów, jak i ścieżki znane chyba tylko lokalnej zwierzynie, przygotowane specjalnie na zawody. Nagrodą za wysiłek był bufet Oshee. Zatankowane kalorie pomogły w pokonaniu trzeciego etapu, prowadzącego Doliną Czerwienia wprost do bazy zawodów, gdzie na zawodników czekał lokalny browar i ognisko.

27-kilometrową trasę najszybciej pokonał Přemek Tejchman, ale cały dzień po piętach deptali mu Robert Piekara i František Žilák. Najszybszą z kobiet była Katarzyna Burek, wśród mastersów zwyciężył Roman Kwaśny, wśród juniorów Tomasz Zawada, a na hardtailu najszybciej jechał Paweł Kasprzyk. Najlepszą drużyną okazał się Eskimoo Racing Team. Nowością była oddzielnie klasyfikowana kategoria e-bike, w której na starcie stawiło się zaledwie dwóch zawodników, z których szybszym okazał się Dariusz Grudniewski. Czy to przyszłość enduro...?

 

 

DZIEŃ 2: TESTY, WYCIECZKI, SZKOLENIA

Jak e-bike spisuje się na odcinkach specjalnych można było sprawdzić samemu w niedzielę. Do dyspozycji uczestników były rowery testowe marek Trek, Whyte, Canyon, Giant i Liv. Na miejscu można było też skorzystać ze szkolenia techniki jazdy oraz przypomnieć sobie temat pierwszej pomocy z wolontariuszami Pokojowego Patrolu, w dużym stopniu odpowiedzialnymi za płynny i bezpieczny przebieg zawodów.

 

PODSUMOWANIE

Sobotnie zawody TREK Enduro MTB Series w Przesiece były skierowane dla miłośników długich, ekscytujących wyścigów. W połączeniu z edukacyjno-wycieczkową niedzielą, złożyły się na weekend wypełniony rowerami i w pełni wykorzystujący ogromny potencjał Karkonoszy. Serdecznie zapraszamy 8 lipca do Szklarskiej Poręby na drugą edycję. Już teraz możemy zdradzić, że jazdy będzie tam jeszcze więcej!

 

 

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: http://www.enduromtbseries.pl

Aktualności: www.facebook.com/TrekEnduroMTBserieswstecz
Podziel się!


Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk