Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Spotkanie z WITOLDEM REPETOWICZEM
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie zaprasza na spotkanie z WITOLDEM REPETOWICZEM, podróżnikiem, który opowie o swoich wyprawach do KURDYSTANU.

Kurdystan to kraj podzielony między cztery państwa: Turcję, Syrię, Irak i Iran. Kurdowie mają swój własny język, flagę, bogatą historię, charakterystyczny strój, a nawet tradycje państwowe. Są też największym na świecie narodem, nie mającym własnego państwa, choć od 10 lat jego namiastka istnieje w irackiej części Kurdystanu. Kurdystan to też obszar krzyżowania się na przestrzeni wieków różnych kultur. Widać to po zabytkach: m.in. medyjskich, urartyjskich, perskich, arabskich, ormiańskich, gruzińskich czy tureckich. To również piękne góry, z którymi Kurdowie zawsze byli związani. Pokaz obejmować będzie wszystkie części Kurdystanu, choć przede wszystkim część iracką i turecką. Zdjęcia pochodzą z kilku wypraw.

Witold Repetowicz odwiedził już ponad 80 krajów. Jednym z regionów wzbudzających jego szczególne zainteresowanie jest Azja Środkowa, obszar oddziaływania kultury irańskiej. Swoje podróże traktuje jako praktyczne poznawanie świata tj. nie tylko zabytków ale rzeczywistości społecznej, tradycji, kultury, historii.

Prowadzi również bloga www.ulixess.blogspot.com oraz stronę na facebooku www.facebook.com/ulixestravelerPiątek 19 lipca, godz.18.00
Galeria Azjatycka, ul. Freta 5 w Warszawie
Wstęp wolny
Więcej na: www.facebook.com/events/453912438036118/wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk