Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Turniej rycerski w Mazurolandii
Jak wyglądały walki honorowych wojów? Co to takiego hakownica, piszczel czy bombardy? Tego dowiedzieć będzie się można na „Turnieju rycerskim”, który odbędzie się 10 sierpnia w Mazurolandii w Gierłoży k. Kętrzyna.

Turnieje rycerskie były ważnym elementem średniowiecznej kultury rycerskiej i dworskiej, a także formą zawodów i sprawdzania umiejętności rycerza. Polegały na prowadzeniu walki według ściśle określonych zasad, a rozgrywane były często na dworach królewskich i książęcych. Mazurolandia w drugą niedzielę sierpnia przerodzi się w arenę zmagań rycerskich. Piknik rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do 18.00. W tym czasie na uczestników będzie czekać wiele atrakcji, które pozwolą poznać rycerski etos i kulturę.
Każdy znajdzie coś dla siebie. Panie będą miały okazję wcielenia się w damy dworu, które wiernie kibicują mężnym rycerzom. Dziewczęta nauczą się również kroków tańców dawnych. Goście Mazurolandii będą mogli zaznajomić się z historią ceremoniałów rycerskich, przeznaczeniem strojów, a także wziąć udział w inscenizacji scenki rodzajowej i usłyszeć wystrzały z hakownicy. Ponadto chętni zostaną zaproszeni do uczestnictwa w średniowiecznych grach i zabawach oraz podziwiania walki na miecze i tarcze. Atrakcje zaplanowane podczas „Turnieju rycerskiego” będą dla uczestników spotkania żywą lekcją historii, co pozwoli poczuć niesamowity czar i klimat minionej epoki.wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk