Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

W CIENIU MINARETÓW - OMAN
Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Markiem Pindralem pt. "W CIENIU MINARETÓW - OMAN". Autor spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy, dlatego jak w baśniach Szeherezady, opowie barwną opowieść, splecioną z wielu wątków: O flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach droższych od żon. O tym, że zakazana może być nie tylko muzyka, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych. Opowie o pograniczu z Jemenem, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło. Przy okazji wyjaśni też, że wspomniany Salomon to prorok Sulejman, postać ważna również dla muzułmanów. Zdradzi także przedślubne perypetie... Jezusa - na cześć kolejnego proroka islamu takie imię (Issa) nosi do dziś wielu muzułmanów. Przedstawi Arabów, którzy rwali na strzępy polski opłatek oraz takich, którzy z radością się nim łamali, zapraszając potem p. Marka na wspólne modły do meczetów, które w Omanie potrafią latać niczym dywany. A chętni będą mogli nabyć książkę po promocyjnej cenie, wraz z autografem Autora.

Marek Pindral (www.marekpindral.com) odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską zamieszkał na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. A także książki - przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów ("Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku"), w 2013 roku ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka ("Chiny od góry do dołu"), a niedawno "W cieniu minaretów. Oman".


4 listopada 2015 o godz. 19
Dom Kultury POD LIPAMI, Poznań, os. Pod Lipami - pawilon 108 A
Wstęp na spotkanie - 7 zł (w dniu spotkania 10 zł)

Wejściówki dostępne na: http://biletyna.pl/event/KLUB-OBIEZYSWIATOW-Marek-Pindral-W-cieniu-minaretow-Oman-Osiedlowy-Dom-Kultury-Pod-Lipami-Poznan-e25222.html?utm_medium=link&utm_source=fb-app&utm_campaign=418473251562077
 wstecz
Podziel się!

Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk