980x200

Aktualności

Jesteś tutaj: Strona głównaAktualności

Warsztaty z Anitą Demianowicz
Na kolejnym spotkaniu Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” Anita Demianowicz opowie o podróży przez kraje Ameryki Środkowej, w której w sumie spędziła osiem miesięcy. 

Najbardziej w sercu zapadła jej Gwatemala, w której była trzy miesiące. W tym czasie uczyła się języka hiszpańskiego, spędzała święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, siedziała przy stole z gwatemalskimi rodzinami i poznawała kraj od mniej turystycznej strony. Tam też uczestniczyła w „końcu świata”. Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w niej miłość do tej części świata. Zakochała się w bujnej przyrodzie, wędrówkach po dżunglach, pięknych szczytach gór, a szczególnie wulkanach, a także niesamowitych kobietach, które spotykała na swojej drodze. W krajach mocno zakorzenionych w kulturze macho, kobieta, która podróżuje sama, zwłaszcza gdy ma męża, jest czymś niespotykanym. 

W drugiej podróży w tamte rejony do Panamy, Kostaryki i Nikaragui postanowiła lepiej przyjrzeć się codziennemu życiu kobiet i ich problemom. Pomiędzy spotkaniami z ludźmi, zdobywała najwyższe szczyty w Panamie i Kostaryce, poznawała sport narodowy, jakim są walki kogutów, pracowała w szpitalu dla zwierząt, zaglądała do wnętrza aktywnego wulkanu, a nawet z jednego zjechała na desce.

Na co dzień Anita współpracuje z magazynami podróżniczymi. Prowadzi stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze. Organizuje festiwal podróżniczy TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. 19 września wyszła jej pierwsza książka „Końca świata nie było”, w której opowiada o swojej pięciomiesięcznej podróży przez kraje Ameryki Środkowej.

Spotkanie odbędzie się w piątek 3 marca w godz. 17:00 – 20:00 w w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98).wstecz
Podziel się!


Adres redakcji:
ul. Jaśkowa Dolina 17
80-252 Gdańsk
e-mail: redakcja@poznaj-swiat.pl
tel. 535 444 990

PRENUMERATA:
tel. 58 350 84 64

Wydawca:
Probier Leasing
sp. z o.o. sp. k.
Kowale Glazurowa 7
80-180 Gdańsk